HC Sparta Praha - Valašský hokejový klub SPA - VSE
HC Sparta Praha: Schistad - Ptáček, Nedvěd, Kročák, Hamr, V. Burda, Benýšek, Benda, Vykoukal - Výborný, Zelenka, Žemlička, J. Hlinka, Potajčuk, Horák, Hlaváč, M. Hlinka, P. Martinec, Lang.
Valašský hokejový klub: Čechmánek - A. Stavjaňa, Veber, Jaškin, Jakeš, Srdínko, Divíšek - Stantien, Galkin, Sršeň, Dopita, Kapusta, Beránek, Tomek, Vlach, Haščák.
Goals and assists: 4. Lang (Výborný, M. Hlinka), 14. Zelenka (Vykoukal, Horák), 41. Benýšek (Lang, Výborný) - 3. Veber (Dopita), 17. Tomek (Stantien, Vlach), 60. Kapusta. Referees: Vavruška - Pokorný, Stulák. Penalties: 3:7. Power play goals: 2:2. Shorthanded goals: 0:0. Attendance: 5496. Shots on goal: 45:33. Scoring sequence: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.