Valašský hokejový klub: Čechmánek - A. Stavjaňa, Veber, Jaškin, Ščerban, Srdínko, Divíšek - Stantien, Galkin, Sršeň, Dopita, Kratěna, Kapusta, Beránek, Haščák, Hruška.
HC Sparta Praha: A. Svoboda (15. Čapek) - Ptáček, Zápotočný, Nedvěd, Kročák, Hamr, V. Burda, Boháček - Petrovka, Štefan, Hosták, Zelenka, Žemlička, Roubík, J. Hlinka, Horák, Geffert, P. Martinec, I. Novotný, Lang.
Goals and assists: 3. Sršeň (Beránek, Veber), 5. A. Stavjaňa (Veber, Galkin), 13. Haščák (Hruška, Stantien), 15. Kapusta (Srdínko, Dopita), 18. Ščerban (Haščák, Stantien) - 28. Hosták (V. Burda, J. Hlinka). Referees: Vokurka - Frühauf, Průcha. Penalties: 2:3, navíc Žemlička (SPA) a Divíšek (VSE) 4 minuty za hrubost. Power play goals: 1:0. Shorthanded goals: 0:0. Attendance: 5326. Shots on goal: 33:22. Scoring sequence: 5:0, 5:1.