HC Sparta Praha - HC Kometa Brno SPA - KOM
HC Sparta Praha: Čapek - Ptáček, Kuchyňa, Šrek, Hamr, V. Burda, Vykoukal - Výborný, Zelenka, Žemlička, J. Hlinka, Tkačuk, Potajčuk, Horák, Hrbek, Hlaváč, M. Hlinka, P. Martinec.
HC Kometa Brno: Barta - Světlík, Zubíček, Máša, Beran, Barto, Havíř, Suhrada, Gudas - Ševčík, Sochorec, R. Mejzlík, Haman, Čikl, Konečný, Trešl.
Goals and assists: 8. P. Martinec (Hamr, Ptáček), 11. Hamr (P. Martinec, Potajčuk), 22. Tkačuk (P. Martinec, Potajčuk), 25. Tkačuk (P. Martinec, Výborný), 30. Žemlička (Vykoukal, V. Burda), 40. Žemlička (Horák, Vykoukal), 53. Potajčuk (Tkačuk, Ptáček), 60. Hlaváč (Kuchyňa, M. Hlinka) - 49. Suhrada (Ševčík, Sochorec). Referees: Klouček - Pokorný, Stulák. Penalties: 8:6. Power play goals: 2:0. Shorthanded goals: 0:0. Attendance: 3865. Shots on goal: 40:23. Scoring sequence: 6:0, 6:1, 8:1.